גגוני זכוכית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גגוני זכוכיתגגוני זכוכית מיוצרים ומעוצבים במגוון דרכים, שיטות ובעזרת חומרי גלם שונים (המשתלבים יחד עם הזכוכית). בעוד שניתן לבנות גגון מ-100% זכוכית, אפשר גם לשלב את הזכוכית עם חומרי גלם אחרים כמו מתכות שונות, עץ ועוד. הנה מה שחשוב לדעת על התקנת גגון זכוכית, המשיכו לקרוא. 

רגע לפני התקנת גגוני זכוכית, חשוב לקחת בחשבון שהגגונים האלו צריכים להיבחר בהתאם לכמה גורמים שונים. ובעוד כי מזג האוויר הוא אחד מהפרמטרים, יש לקחת בחשבון גם פקטורים אחרים כמו סוג השימוש בגגון, התקציב להתקנתו, מטרת הקירוי ועוד. כדי לבחור את הגגון הנכון, מומלץ לשקול את הגורמים הבאים:

  1.  סוג הסביבה – חשוב לבדוק זאת כדי להבטיח שהחומרים אשר משמשים בבנייה אכן יכולים לעמוד בפני פגעי מזג האוויר.
  2. בידוד גגון זכוכית – יש לקחת בחשבון את יכולת הבידוד של הגגון וכן את יכולת האיטום שלו.
  3. בידוד אקוסטי – כאשר גגוני זכוכית אינם מבודדים מבחינה אקוסטית, כל פסיעת ציפור וכל טיפת גשם יישמעו הרבה יותר חזר. 
  4. אוורור הגגון – אוורור נכון מונע הצטברות של מים וכך נמנעים נזקים או נזילות מים. 

כמה מהסוגים הנפוצים של גגוני זכוכית

בעוד שרוב האנשים יחשבו אוטומטית על גגון זכוכית סטנדרטי בעיצוב מרובע, קיימים גגונים מזכוכית מסוגים מתקדמים בימינו. למשל, גגון זכוכית צמוד קיר אשר מותקן עם תאורת לד. זהו אחד מהגגונים המתקדמים ביותר כיום, שבו ניתן למצוא פרופיל אלומיניום ייחודי שמחבר אותו לקיר הצמוד אליו. 

לגגונים האלו ישנה מערכת חכמה של ניקוז מי הגשם, מה שמונע פגיעה או נזק בתאורת ה-LED. כמו כן, גגונים אלו עומדים בתקנים המחמירים ביותר של בטיחות, כולל תו תקן ישראלי. בנוסף, בשוק הישראלי קיימים גם גגוני זכוכית מרובעים סטנדרטיים, מעוגלים ואף גגונים שעשויים מנירוסטה, אלומיניום ועוד.  

 התקנת גגון זכוכית ב-5 שלבים מהירים 

בעוד שישנם דגמים שונים של גגונים מזכוכית, תהליך ההתקנה עשוי להשתנות בין גגון אחד לאחר. עם זאת, בד"כ התהליך של ההתקנה יכלול את כל השלבים הבאים:

  1. קבלת מידע מהלקוחות – בשלב זה, המתקינים או הזגגים יגיעו כדי להתרשם מהאזור ולהבין לעומק את הצרכים של הלקוחות. שלב זה יכלול לקיחת מידות וקבלת תיאור לגבי הצרכים הפונקציונאליים מהגגון. 
  2. תכנון הגגון או התאמתו – שלב זה יכלול את קביעת מידת ההצללה של הגגון. כמו כן, במקרים מסוימים תיקבע בשלב זה ההתקנה של קירוי לגגון.
  3. אישורי תכנונים וסקיצה – מומלץ לכלול בשלב זה כל בקשות לשינויים והתאמות, שכן זהו השלב הסופי לפני הייצור של הגגון בהתאמה לצרכי הלקוח. 
  4. ייצור גגוני זכוכית – שלב זה יכלול את החיתוך ואת הריתוך של מוטות נירוסטה, אלומיניום, ברזל ומתכות מרוכבות שונות. כמו כן, שלב זה יכלול את החיסום של הזכוכית, העיצוב והחיתוך שלה. 
  5. התקנת גגון זכוכית – זהו השלב הסופי, שבמהלכו מתקבלת התוצאה הסופית של פתרון הצללה מעוצב. 

יש לציין, שלבים אלו מובאים כידע כללי בלבד. בכל הנוגע להתקנה עצמה, עדיף שלא להסתמך עליהם אלא להסתייע בשירות התקנות מקצועי ע"י זגגים. 

כמה עולה התקנת גגון זכוכית?

בממוצע, מחיר התקנת גגון זכוכית יכול לנוע בין כ-2,500 ₪ – 3,500 ₪, אם כי מחירים אלו משתנים בהתאם לסוג הגגון המבוקש. אם מבקשים להתקין גגון סטנדרטי ללא קירוי, המחירים ידידותיים מאוד. ככל שצריך יותר אבזור מסביב לגגון, כך המחירים ישתנו כמובן בהתאם. אגב, קירוי לגגון הוא פתרון אידיאלי שמהווה הצללה נוספת. 

כאשר מתקינים קירוי לגגון זכוכית, הפעולה הזאת הופכת את כל הנושא להרבה יותר אקוסטי. כולם מכירים את הרעשים שמגיעים כתוצאה מגג לא אקוסטי, אפשר לשמוע ממש כל פסיעה של ציפור וכל טפטוף של טיפת גשם. כאשר יש קירוי לגגון הזכוכית אשר מותקן מעליו, האקוסטיקה הופכת טובה הרבה יותר. בהתאם לכך, מחיר הגגון ישתנה.

לבסוף, כמה טיפים לאיתור זגגים להתקנת גגון זכוכית 

הניסיון של הזגג הוא כנראה הדבר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים זגגים להתקנת גגון זכוכית. בהקשר הזה של הדברים, חשוב לוודא שאיש המקצוע עבר איזושהי הכשרה מקצועית בהתקנה ותחזוקה של גגות זכוכית. אמנם אין איזה "רשם זגגים" בארץ כמו שיש את "רשם הקבלנים הישראלי", אבל בכל זאת, יש לוודא כי הזגג בעל ניסיון בתחום. במילים אחרות, לא כדאי לתת לאף אחד להשתפשף על הגב שלכם.

פקטור חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון כאשר מחפשים זגג להתקין את גגון הזכוכית הוא, הנושא של המוניטין של זגגים. מעבר לכך שמומלץ לקרוא ביקורות ודירוגים באינטרנט, חשוב גם לבקש מכל זגג רשימת לקוחות ממליצים. ככה אפשר לשוחח טלפונית עם הממליצים, בין אם הם מתגוררים בדימונה, תל אביב או צפת ולהתרשם מניסיונם עם הזגג. 

ולבסוף, תמיד חשוב לערוך השוואת מחירים בין זגגים מומלצים להתקנת גגוני זכוכית. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3563292