מקלחון זכוכית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מקלחוני זכוכיתיש סיבה לכך שמקלחונים מזכוכית הם כל כך נפוצים, ולא רק במדינת תל אביב המאופיינת בחללי מגורים קטנים. בין אם מבקרים בצפון או בדרום הארץ, אפשר למצוא מקלחוני זכוכית בגדלים ובעיצובים שונים, מה שניתן להתאים לצרכים הספציפיים של כל לקוח ולקוחה. אם כך, כיצד יודעים במה לבחור? הנה המדריך לבחירת מקלחונים זכוכית. 

יש כמה וכמה פקטורים שונים שחובה לזכור כאשר ניגשים לבחור מקלחון בין מקלחוני זכוכית שונים, כאשר המחיר הוא בעצם רק אחד מאותם פרמטרים. מעבר למחיר של המקלחון, חשוב גם לקחת בחשבון את איכות המקלחון הכוללת ואיכות ההתקנה. כמו כן, חשוב לשים את הדגש על כל ההיבטים הבאים:

  • גודל החלל – עד כמה חלל המקלחת מאפשרת התקנת מקלחון?
  • עיצוב הבית – כדאי לבחור את המקלחון בהתאם לאופי ועיצוב הבית.
  • סוג המקלחון – בהתאם לגודל החלל, ניתן לבחור בין מקלחון חזיתי, פינתי, עגול ועוד.
  • סוג הזכוכית – חשוב לבחור בסוג הזכוכית המותאמת לשימוש הנפשות בבית, שכן בית עם ילדים עשוי להצריך זכוכית 8 מ"מ. 
  • שיטת הסגירה והפתיחה – סוגי מקלחוני זכוכית נפתחים ונסגרים אחרת, כמו למשל פתיחת דלת כנף, דלת הזזה ועוד.  

במה כרוכה בחירת מקלחון אידיאלי לחלל?

בחירת מקלחון מושלם עבור הבית משמע בחירת מקלחון שיתאים הן עיצובית והן פונקציונאלית. בתוך כך, חשוב קודם כל לקחת בחשבון את הנושא של גודל השטח העומד לרשות ההתקנה בהתאם לגודל המקלחון. באופן כללי, המקלחונים הסטנדרטיים מיוצרים בגודל של 90X90 סנטימטרים. עם זאת, חלק מהמקלחונים מיוצרים באורך (לא גודל, שימו לב!) של 120 ס"מ.

מצב אחד, לא צריך להעמיס את החלל, אבל מצד שני, חשוב גם לוודא שהמקלחון מספיק מורגש בחלל. אם גודל חלל המקלחת הוא פחות מכמה מטרים רבועים, בדרך כלל ההמלצה תהיה לבחור במקלחון עם דלת הזזה. בניגוד למקלחונים פינתיים, מקלחונים עם דלת הזזה מיועדים בדיוק לאותם חללים קטנים שמצריכים חיסכון במקום. 

כמה עולים מקלחוני זכוכית? 

התקנת מקלחון עשויה להיות יקרה בחלק מהמקרים, אך המחירים לרוב ינועו בין כמה אלפי שקלים בודדים. בהתאם לסוג המקלחון שמעוניינים להתקין, המחיר יכול לנוע בין 1,500 ש"ח ל-3,500 ש"ח ומעלה. אם מדובר על התקנת מקלחוני זכוכית קטנים ופינתיים, מחירי אלו עשויים להיות הזולים בין המקלחונים. אלו, ינועו בין כ-650 ש"ח ל-1,500 ש"ח ברוב המקרים.

מקלחונים מזכוכית שנחשבים זולים, לרוב מיוצרים עם זכוכיות בעובי של כ-6 מ"מ. הזכוכיות העבות יותר הן זכוכיות בעובי של כ-8 מ"מ, מה שמשליך ישירות על מחיר התקנת המקלחון. לדוגמה: מקלחון פינתי 6 מ"מ יכול לעלות כ-600 – 1,500 ₪, בעוד כי מקלחון פינתי 8 מ"מ יכול לעלות כ-2,500 – 3,000 ₪. כמו כן, ניתן לבחור במקלחונים עגולים ומעוצבים יותר, מה שיכול לעלות בין 1,500 – 2,000 ₪. בין אם בוחרים במקלחון זה או האחר, חשוב לבדוק כמה הצעות מחירים לפני שמזמינים מתקין. 

מה עוד חשוב לדעת על התקנת מקלחון? איטום! 

בסופו של דבר, איטום המקלחון הוא שלב חשוב בכל התקנת של מקלחון זכוכית או מכל סוג שונה. חשוב לוודא שבוחרים איטום עמיד למים שאינו מתבלה במהרה. חלק מחומרי האיטום נחשבים איכותיים יותר ופחות מאחרים, ככה שחשוב לבדוק מול המתקין באילו חומרי איטום הוא משתמש. בהקשר הזה, יש גם לבדוק כי כל החיבורים של דלתות המקלחון אטומים כהלכה עם חומר אקרילי או חומר סיליקון מותאם.

לא פחות חשוב, יש לקחת בחשבון גם את הנושא של איטום המרצפות. כאשר מתקינים מקלחוני זכוכית או מקלחונים מכל סוג, לעיתים נדרשת עבודת תשתיות וחיבורן למקלחון, מה שעשוי להצריך את פירוק הריצוף או האריחים. אם המתקין טוען שיש צורך לבצע פירוקים שונים, יש לדרוש ממנו לאטום אותם חזרה בסיום העבודה. אחרת, הנזקים לא יאחרו מלהגיע ותיתכן אפילו הצפה בבית, צמיחת עובש וצרות אחרות. 

היכן מתחילים בהתקנת מקלחון זכוכית?

לפני שמתחילים בתהליך ההתקנה, יש כמה שלבים שחשוב להבין אותם טרם מזמינים את אנשי המקצוע. ראשית, יש להתחיל בלקיחת מידות מדויקות של האזור שבו יותקן המקלחון. חשוב להקפיד על מידות אלו, שכן הדבר ישפיע לא רק על משך זמן ההתקנה, אלא גם על ההתאמה של המקלחון לחלל.

כל עוד מודדים את המידות המדויקות, התקנת מקלחוני זכוכית אמורה להתבצע בהתאמה מדויקת לחלל הייעודי להם. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את גודל החלל כאשר בוחרים את מנגנון הפתיחה של המקלחון. באופן אידיאלי, מקלחונים עם דלת כנף נפתחת יתאימו לחללים מספיק גדולים (כ-10 מ"ר ומעלה). עבור חללים קטנים, אפשר לבחור מקלחונים פינתיים או מקלחוני זכוכית עם דלת הזזה שנפתחת ונסגרת בתוך מסילה. 

והכי חשוב, ההמלצה היא תמיד לערוך השוואת מחירים בין מקלחונים מסוגים שונים. כך יהיה ניתן לאתר את אנשי המקצוע הכי מומלצים להתקנת מקלחונים מזכוכית, להשוות מחירים, ובאופן כללי, להכיר טוב יותר את השוק. 

מקלחון זכוכיתמקלחון זכוכית הוא לא רק איזשהו טרנד עיצובי, אלא הוא פרקטי וגם נוח מאוד לשימוש ולתחזוקה קלה. כאשר בוחרים מקלחונים מזכוכית, חשוב לקחת בחשבון את האלמנטים העיצוביים בבנייתו, אבל ההמלצה היא לשקול קודם את השיקולים הבטיחותיים. הנה מה שחשוב לדעת, המשיכו לקרוא.  אין ספק, חדר המקלחת הוא אחד מהחללים החשובים ביותר בבית. ככזה, חדר המקלחת צריך להיראות ולהרגיש בהתאם, מה שמוביל אנשים רבים להתקין מקלחון זכוכית מעוצב ופרקטי.

כאשר בוחרים מקלחוני זכוכית, חשוב לקחת בחשבון את ההיבטים הבאים:

  • שיטת פתיחת הדלת – כל מקלחון נפתח ונסגר בצורה שונה, כאשר חלק מהמקלחונים יתאימו רק לחללים גדולים (כמו מקלחון עם דלת כנף).
  • סוג הזכוכית ועובייה – עובי הזכוכית משחק תפקיד מפתח בבחירת מקלחון מזכוכית, כמו גם סוג הזכוכית. זכוכית מחוסמת או עבה, תמיד תהיה יקרה יותר. 
  • התחזוקה – כל מקלוני הזכוכית מצריכים תחזוקה מסוימת, אבל חלקם עשויים להיות יותר טריקיים מאחרים. 
  • מחיר מקלחון – חשוב לערות השוואת מחירים בין אנשי מקצוע כדי למצוא את המקלחון הנכון ביותר במחיר הכי טוב. 

למה לבחור להתקין מקלחון בחדר המקלחת? 

התקנת מקלחון זכוכית בחדר המקלחת היא אחת מהדרכים לעצב את החלל, כאשר בחירת המקלחון הנכון אמורה להתכתב-עיצובית עם כלל החלל או הבית. מעבר לכך שהמקלחון חוסך בהמון מקום בחלל המקלחת, מקלחוני זכוכית מאפשרים לקבל את החופש להתאים אישית ולעצב את חלל חדר האמבטיה עד כדי עיצובו בדיוק כמו שאנשים חולמים. 

אם השאיפה היא חדר מקלחת מפואר, אפשר לבחור בסוגים מאוד מסוגננים של מקלחונים. אם המטרה היא חדר מקלחת צנוע ופרקטי, אפשר לבחור מקלחון זכוכית בעיצוב פשוט עם זכוכית שקופה או חלבית. במילים אחרות, מקלחונים מזכוכית הם רבגוניים ומתאימים לכל סוגי החללים. כל עוד יש מספיק מקום להתקינם, הם יכולים להוות תוספת פנטסטית לעיצוב הכולל של כל חלל.

אילו סוגי מקלחונים קיימים?

בין אם מחפשים מקלחון זכוכית או מסוג אחר, לפני שמחליטים צריך לבחון את הסוגים השונים הקיימים בשוק. מעבר למקלחונים הקלאסיים ביותר, המקלחונים הפינתיים, ישנם גם מקלחונים כמו "מקלחון ספא", "מקלחון עיסוי", מקלחון עם דלת הזזה, מקלחון דלת כנף, מקלחונים זכוכית עם זכוכית חלבית ועוד. 

המקלחונים הכי נפוצים הם המקלחונים הפינתיים, מכיוון שאלו מאפשרים לחסוך המון מקום בחלל האמבטיה. אם יש מספיק מקום בחלל המקלחת, אפשר גם לבחור להתקין מקלחון זכוכית עם דלת כנף, מה שנותן מראה מאוד יוקרתי ומעוצב. מקלחונים אלו בדרך כלל מתאימים עבור חדרי מקלחת בגודל של 10 מטרים רבועים ומעלה. אם החלל קטן ועדיין מעוניינים להתקין מקלחון עם דלת כנף, ההמלצה היא לבדוק לגבי האפשרות של קיצור הדלת. באופן זה, ייתכן שיהיה ניתן להתקין את המקלחון בחלל האמבטיה. 

כמה עולה התקנת מקלחון זכוכית?

כדי למצוא את העסקאות הנכונות, לפעמים צריך לערוך איזשהו מחקר שוק קצרצר הכולל בדיקת מחירון התקנת מקלחונים. על ידי בדיקת מחירון מקלחון זכוכית וסוגים אחרים, אפשר לחסוך בין כ-10% – 25% על התקנת המקלחון. הנה מחירי מקלחונים נפוצים בארץ:

סוג מקלחון מחיר התקנה מידע נוסף
מקלחון הרמוניקה  1,700 – 2,850 ₪ עד גודל 90X90 ועד עובי זכוכית של 6 מ"מ
מקלחון פינתי 6 – 8 מ"מ 600 – 3,000 ₪  עד גודל של 90X90
מקלחונים עגולים 6 – 8 מ"מ 1,500 – 4,100 ₪  עד גודל של 90X90
מקלחון חזית  1,300 – 2,500 ₪ עד אורך של 120 ס"מ ועד 6 מ"מ
מקלחונים חזיתיים  2,000 – 3,550 ₪  עד 120 ס"מ ועד 8 מ"מ 

 

לאחר בדיקת מחירי מקלחוני זכוכית וסוגים אחרים, אפשר לערוך השוואת מחירים בין מתקינים ולמצוא את מה שהכי נכון לכיס. ככה לא רק מוזילים עלויות, אלא גם מוצאים אנשי שירות איכותיים שמקבלים דירוגים גבוהים ברשת. 

לסיכומו של דבר, כיצד מאתרים מתקין מקלחון?

איתור מתקין מקלחון זכוכית זה לא פיזיקה גרעינית, אבל בהחלט צריך לזכור כמה דגשים לפני שמזמינים אנשי מקצוע הביתה. ראשית, על המתקינים להיות מסוגלים להציג תיק עבודות המאפיין את סגנון עבודתם. כמו כן, כל מתקין מקלחונים מומלץ שיהיה לו רשימת לקוחות שמוכנים להמליץ על השירות שלו. 

שלישית, חשוב לזכור כי איתור מתקין מקצועי לעיתים מצריך מעט סובלנות, אבל היא משתלמת. חשוב לאתר את המתקין אך ורק לפי אזורי מגורים בארץ, שכן מתקין שמגיע מרחוק יגבה יותר על שירותיו. לצורך העניין, אם מתגוררים בתל אביב, מחפשים התקנת מקלחון זכוכית בתל אביב, בגבעתיים, אם בדימונה אז בדימונה וכן הלאה. 

טיפ אחרון, תמיד חשוב לבדוק שהתקנת המקלחון כוללת גם את האיטום שלו. חלק מהמתקינים עשויים לגבות על כך תשלום נוסף, אבל בד"כ נהוג לכלול את איטום המקלחון במחיר ההתקנה עצמה. ללא איטום נכון, המקלחון יתחיל מאוד מהר לנזול ולגרום להצפה בבית. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אז מה היה לנו בכתבה:
שמואל אהרון
שמואל אהרון

שמואל עובר בחברת המרכז עבודות זכוכית כבר מעל 5 שנים בחברה, לשמואל יש ניסיון מעל 30 שנה בתחום הזכוכיות התקנה, הרכבה.

מאמרים נוספים בנושא:
053-3563292