מקלחוני זכוכית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מקלחוני זכוכיתיש סיבה לכך שמקלחונים מזכוכית הם כל כך נפוצים, ולא רק במדינת תל אביב המאופיינת בחללי מגורים קטנים. בין אם מבקרים בצפון או בדרום הארץ, אפשר למצוא מקלחוני זכוכית בגדלים ובעיצובים שונים, מה שניתן להתאים לצרכים הספציפיים של כל לקוח ולקוחה. אם כך, כיצד יודעים במה לבחור? הנה המדריך לבחירת מקלחונים זכוכית. 

יש כמה וכמה פקטורים שונים שחובה לזכור כאשר ניגשים לבחור מקלחון בין מקלחוני זכוכית שונים, כאשר המחיר הוא בעצם רק אחד מאותם פרמטרים. מעבר למחיר של המקלחון, חשוב גם לקחת בחשבון את איכות המקלחון הכוללת ואיכות ההתקנה. כמו כן, חשוב לשים את הדגש על כל ההיבטים הבאים:

  • גודל החלל – עד כמה חלל המקלחת מאפשרת התקנת מקלחון?
  • עיצוב הבית – כדאי לבחור את המקלחון בהתאם לאופי ועיצוב הבית.
  • סוג המקלחון – בהתאם לגודל החלל, ניתן לבחור בין מקלחון חזיתי, פינתי, עגול ועוד.
  • סוג הזכוכית – חשוב לבחור בסוג הזכוכית המותאמת לשימוש הנפשות בבית, שכן בית עם ילדים עשוי להצריך זכוכית 8 מ"מ. 
  • שיטת הסגירה והפתיחה – סוגי מקלחוני זכוכית נפתחים ונסגרים אחרת, כמו למשל פתיחת דלת כנף, דלת הזזה ועוד.  

במה כרוכה בחירת מקלחון אידיאלי לחלל?

בחירת מקלחון מושלם עבור הבית משמע בחירת מקלחון שיתאים הן עיצובית והן פונקציונאלית. בתוך כך, חשוב קודם כל לקחת בחשבון את הנושא של גודל השטח העומד לרשות ההתקנה בהתאם לגודל המקלחון. באופן כללי, המקלחונים הסטנדרטיים מיוצרים בגודל של 90X90 סנטימטרים. עם זאת, חלק מהמקלחונים מיוצרים באורך (לא גודל, שימו לב!) של 120 ס"מ.

מצב אחד, לא צריך להעמיס את החלל, אבל מצד שני, חשוב גם לוודא שהמקלחון מספיק מורגש בחלל. אם גודל חלל המקלחת הוא פחות מכמה מטרים רבועים, בדרך כלל ההמלצה תהיה לבחור במקלחון עם דלת הזזה. בניגוד למקלחונים פינתיים, מקלחונים עם דלת הזזה מיועדים בדיוק לאותם חללים קטנים שמצריכים חיסכון במקום. 

כמה עולים מקלחוני זכוכית? 

התקנת מקלחון עשויה להיות יקרה בחלק מהמקרים, אך המחירים לרוב ינועו בין כמה אלפי שקלים בודדים. בהתאם לסוג המקלחון שמעוניינים להתקין, המחיר יכול לנוע בין 1,500 ש"ח ל-3,500 ש"ח ומעלה. אם מדובר על התקנת מקלחוני זכוכית קטנים ופינתיים, מחירי אלו עשויים להיות הזולים בין המקלחונים. אלו, ינועו בין כ-650 ש"ח ל-1,500 ש"ח ברוב המקרים.

מקלחונים מזכוכית שנחשבים זולים, לרוב מיוצרים עם זכוכיות בעובי של כ-6 מ"מ. הזכוכיות העבות יותר הן זכוכיות בעובי של כ-8 מ"מ, מה שמשליך ישירות על מחיר התקנת המקלחון. לדוגמה: מקלחון פינתי 6 מ"מ יכול לעלות כ-600 – 1,500 ₪, בעוד כי מקלחון פינתי 8 מ"מ יכול לעלות כ-2,500 – 3,000 ₪. כמו כן, ניתן לבחור במקלחונים עגולים ומעוצבים יותר, מה שיכול לעלות בין 1,500 – 2,000 ₪. בין אם בוחרים במקלחון זה או האחר, חשוב לבדוק כמה הצעות מחירים לפני שמזמינים מתקין. 

מה עוד חשוב לדעת על התקנת מקלחון? איטום! 

בסופו של דבר, איטום המקלחון הוא שלב חשוב בכל התקנת של מקלחון זכוכית או מכל סוג שונה. חשוב לוודא שבוחרים איטום עמיד למים שאינו מתבלה במהרה. חלק מחומרי האיטום נחשבים איכותיים יותר ופחות מאחרים, ככה שחשוב לבדוק מול המתקין באילו חומרי איטום הוא משתמש. בהקשר הזה, יש גם לבדוק כי כל החיבורים של דלתות המקלחון אטומים כהלכה עם חומר אקרילי או חומר סיליקון מותאם.

לא פחות חשוב, יש לקחת בחשבון גם את הנושא של איטום המרצפות. כאשר מתקינים מקלחוני זכוכית או מקלחונים מכל סוג, לעיתים נדרשת עבודת תשתיות וחיבורן למקלחון, מה שעשוי להצריך את פירוק הריצוף או האריחים. אם המתקין טוען שיש צורך לבצע פירוקים שונים, יש לדרוש ממנו לאטום אותם חזרה בסיום העבודה. אחרת, הנזקים לא יאחרו מלהגיע ותיתכן אפילו הצפה בבית, צמיחת עובש וצרות אחרות. 

היכן מתחילים בהתקנת מקלחון זכוכית?

לפני שמתחילים בתהליך ההתקנה, יש כמה שלבים שחשוב להבין אותם טרם מזמינים את אנשי המקצוע. ראשית, יש להתחיל בלקיחת מידות מדויקות של האזור שבו יותקן המקלחון. חשוב להקפיד על מידות אלו, שכן הדבר ישפיע לא רק על משך זמן ההתקנה, אלא גם על ההתאמה של המקלחון לחלל.

כל עוד מודדים את המידות המדויקות, התקנת מקלחוני זכוכית אמורה להתבצע בהתאמה מדויקת לחלל הייעודי להם. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את גודל החלל כאשר בוחרים את מנגנון הפתיחה של המקלחון. באופן אידיאלי, מקלחונים עם דלת כנף נפתחת יתאימו לחללים מספיק גדולים (כ-10 מ"ר ומעלה). עבור חללים קטנים, אפשר לבחור מקלחונים פינתיים או מקלחוני זכוכית עם דלת הזזה שנפתחת ונסגרת בתוך מסילה. 

והכי חשוב, ההמלצה היא תמיד לערוך השוואת מחירים בין מקלחונים מסוגים שונים. כך יהיה ניתן לאתר את אנשי המקצוע הכי מומלצים להתקנת מקלחונים מזכוכית, להשוות מחירים, ובאופן כללי, להכיר טוב יותר את השוק. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אז מה היה לנו בכתבה:
053-3563292