חיפוי זכוכית מחיר ויתרונות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חיפוי זכוכית מחירכמה הייתם משלמים על עיצוב ייחודי ומרהיב של הבית שלכם? כזה שיפיק קריאות התפעלות וישרה על הבית או על חדרים ופינות מסוימות בו  – משהו מיוחד. ובכן, אנשים מוציאים סכומים משמעותיים על עיצוב הבית שלהם. ההשפעה הגדולה ביותר על העיצוב היא כמובן גם הספה המיוחדת, הרהיטים, כריות נוי, הנברשות וכד' אבל הבסיס הינו עדיין הצבע הפנימי של הבית או החיפויים על הקיר. הקיר הוא הדבר הגדול והבולט ביותר בחלל הבית וככל שהוא יהיה מעוצב יותר – ההשפעה תהיה ניכרת יותר על כלל הבית.

אז משהבנו שלקירות הבית ולעיצוב להם יש השפעה מרכזית על הסגנון העיצובי ועל המראה והאווירה בבית (וגם במקום העבודה או במשרד), כדאי שנכיר את הטרנד החם ביותר בתחום – חיפויי זכוכית. חיפוי זכוכית איכותי יכול להיות מעוצב על פי ראות אינכם בכל טקסטורה, צורה, מרקם וצבע שתחפצו. הוא מקנה לקירות ולבית מראה יוקרתי ומקורי. אומנם יש חלופות אחרות לחיפוי קירות או מטבחים בבית. חלקם יקרים יותר חלקם יקרים פחות. עבור חיפוי זכוכית מחיר גבוה יחסית, אך הוא מקנה את המראה האולטימטיבי והאטרקטיבי ביותר ובעיקר את המראה הייחודי שאתם רוצים.

חיפוי זכוכית מחיר לכל מקום

חיפוי או ציפוי זכוכית, יכול להתבצע כמעט על כל משטח או בכל חלל. הם יכולים להיות גם בהתאמה אישית ולפי דרישותיו הספציפיות של הלקוח. עסקים ומשרדים רבים משתמשים בקירות זכוכית או בחיפויי זכוכית כדי ליצור חללי משרדים קטנים יותר או כדי להקנות לעסק מראה יוקרתי או לעצב את הקיר עם לוגו או טקסטים הקשורים לחברה ולתדמיתה. חיפוי הזכוכית משמש כמעין קנבס ציור שניתן למתג דרכו. 

חיפוי זכוכית מתבצע גם בחדרי אירוח וסלונים שכן הוא מקנה עיצוב ייחודי לחללים ועל משטחים גדולים בהם. האווירה הנוצרת בסלון או חדר שחופה בזכוכית עם עיצוב ייחודי היא דבר נפלא ומעורר השתאות. המראה המבריק והיוקרתי מוסיפים גם הם. לכן רבים מעדיפים את חיפוי הזכוכית על פני צביעת הקיר (גם בצבעים מיוחדים וטקסטורות מיוחדות) וכן על פני טפטים שונים. חיפוי זכוכית מחיר גבוה יותר אך הוא מקנה עיצוב ייחודי, מקורי ושובה עין. בעזרת הטכנולוגיה החדשנית של יצירת חיפויי הזכוכית והעובדה שניתן להדפיס עליהם כל עיצוב אישי, הדפס או דוגמא שתרצו, אנו מגלים יותר חיפויים גם על גבי משטחים אחרים בבית, למשל על ארונות, בחדרי אמבט וספא ועוד. 

אולם המקום בו באים לידי ביטוי היתרונות הרבים ביותר ושמצדיק בוודאות את חיפוי זכוכית מחיר – הוא בקירות המטבח. הוא הרבה יותר ייחודי, מרהיב, יוקרתי ומיוחד מכל חיפוי אחר דוגמת שיש, אריחי קרמיקה או חרסינה וצבע רגיל. העובדה כי הוא מחזיק גם ביתרונות בכל הקשור לניקוי קל יותר (בייחוד מאדי השמן שבמטבח) וכן בשל העובדה שהוא משטח אחד חלק בלי חריצים עם רובע שמתלכלכים ובשל העובדה כי הוא גם אינו דורש אחזקה, מביאים לכך שהוא לוהט כיום בכל שוק המטבחים ואנשים מוכנים לשלם חיפוי זכוכית מחיר גבוה יותר ולקבל את העיצוב המדהים ביותר.

חיפוי זכוכית מחיר לפי סוגים

כדי להבין טוב יותר את סוגיית חיפוי זכוכית מחיר, ראוי להכיר את סוגי החיפויים השונים. בגדול, חיפויי הזכוכית מתחלקים לשניים חיפוי זכוכית בצבע וחיפוי זכוכית בהדפסה. חיפוי זכוכית בצבע הוא זכוכית הצבועה בצבע אחד. אומנם תוכלו לבחור את הצבע המועדף עליכם באלפי גוונים מתוך מניפת הצבעים אבל הוא יהיה עדיין בצבע אחד שאומנם ישדר אלגנטיות ומראה נקי ויוקרתי לכל אורכו ורוחבו  אבל יהיה ללא דוגמאות או טקסטורות משתנות. חיפוי זכוכית מחיר זה יהיה נמוך יותר בהשוואה למחיר של חיפוי זכוכית בהדפסה.

חיפוי זכוכית בהדפסה מנגד, מאפשר לבצע הדפסה של מבחר דוגמאות, תמונות, מרקמים, טקסטים, איורים ובעצם כל מה שעולה על דעתכם. ההדפס או התמונה נמצאות ברקע של הזכוכית ולכן אינה מושפעת מפגיעות פיזיות או כתוצאה מטמפרטורה משתנה או לכלוך הדבר בה ותמיד תישאר בצבעיה המקוריים. כמובן שהעובדה שאתם יכולים להעניק לקיר שלכם עיצוב ייחודי שאתם בוחרים או מעצבים באמצעות הזכוכית המודפסת גורם לכך שבשיטה זו חיפוי זכוכית מחיר גבוה יותר מאשר צביעה אחידה. באותו הקשר ניתן לומר שככל שהעיצוב שתבחרו יהיה ייחודי ומורכב יותר – תשלמו מחיר גבוה יותר. 

דברים נוספים המשפיעים על חיפוי זכוכית מחיר

גם לסוג הזכוכית עצמה בה עושים שימוש לחיפוי יש השפעה על מחיר החיפוי זכוכית . ניתן לחפות בזכוכית שקופה שלמרות שמה היא אכן שקופה אבל עדיין מכילה סממני עופרת שמקנים לה מראה עם גוון ירקרק יותר ולעומתה ניתן לחפות באמצעות זכוכית אקסטרה קליר – שהיא שקופה לחלוטין וניטל ממנה כל העופרת. השימוש באקסטרה קליר יציג חיפוי זכוכית מחיר גבוה מעט יותר אך כאשר אנו מדברים על מרקמים או דוגמאות ובוודאי תמונות ייחודיות – היא עדיפה.

חיפוי זכוכית מחיר נקבע כמובן באופן טבעי גם על פי גודל שטח החיפוי כאשר יש אנשי מקצוע המתמחרים לפי מטר מרובע ויש לפי מטר רץ (על פי אורך השיש למשל, במקרה של חיפוי במטבח). כמו כן יש משמעות למורכבות של העבודה, לחיתוכים השונים (התחשבות בארונות, שקעים וכד'. חשוב לבדוק כי חיפוי זכוכית מחיר שקיבלתם כולל גם התקנה.

חיפוי זכוכית הפך לבחירה פופולרית עבור בנייני מגורים ומסחר כאחד, ומוסיף נופך של אלגנטיות ותחכום לכל מבנה. אבל מהו בעצם חיפוי זכוכית, ומה היתרונות שלו? במאמר זה נצלול לעומק את המשמעות של חיפוי זכוכית, נחקור את יתרונותיו הרבים ונדון בסוגים השונים הקיימים בשוק כיום.

מהו חיפוי זכוכית?

חיפוי זכוכית מתייחס לנוהג של חיפוי חיצוני של מבנה בלוחות זכוכית. לוחות אלו עשויים בדרך כלל מזכוכית מחוסמת או למינציה ומוצמדים לחזית הבניין במגוון שיטות קיבוע. התוצאה היא מראה חלק ומלוטש המשפר את האסתטיקה של הבניין תוך מתן יתרונות פונקציונליים.

יתרונות חיפוי זכוכית

חיפוי זכוכית מציע יתרונות רבים, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית עבור אדריכלים ובעלי מבנים כאחד. ראשית, הוא מאפשר לאור טבעי להציף את החללים הפנימיים, וליצור אווירה מוארת ומזמינה. זה לא רק מפחית את הצורך בתאורה מלאכותית במהלך היום אלא גם מקדם סביבה בריאה ופרודוקטיבית יותר עבור הדיירים.

בנוסף למשיכה האסתטית שלו, חיפוי זכוכית מספק גם בידוד תרמי מעולה, ומפחית את צריכת האנרגיה של הבניין. תכונות הבידוד של לוחות הזכוכית עוזרות לשמור על חום במהלך החודשים הקרים יותר ולשמור על קרירות הפנים בעונת הקיץ החמה. זה, בתורו, מוביל לחשבונות אנרגיה נמוכים יותר ולירידה בטביעת הרגל הפחמנית.

יתרון נוסף של חיפוי זכוכית הוא עמידותו ואופיו דל התחזוקה. הזכוכית האיכותית המשמשת במערכות חיפוי עמידה בפני תנאי מזג אוויר קשים, קרני UV וקורוזיה. המשמעות היא שהחזית תשמור על המראה הטהור שלה לאורך שנים, ללא צורך בתיקונים או החלפות תכופות.

סוגי חיפוי זכוכית

קיימים בשוק סוגים שונים של חיפויי זכוכית, לכל אחד מאפיינים ויישומים ייחודיים משלו. חיפוי זכוכית צף הוא הסוג הנפוץ ביותר, הכולל משטח חלק ואחיד. הוא מתאים למבני מגורים ומסחר ומציע בהירות אופטית מעולה.

חיפוי זכוכית למינציה מורכב משתי שכבות או יותר של זכוכית המחוברות יחד עם שכבת ביניים של פוליוויניל בוטיראל (PVB). סוג חיפוי זה ידוע בתכונות הבטיחות והאבטחה שלו, שכן השכבה הבין מחזיקה את הזכוכית יחד עם הפגיעה, ומונעת ממנה להתנפץ.

בחירה פופולרית נוספת היא חיפוי זכוכית כהה, המגיע במגוון צבעים וגוונים. זה מאפשר לאדריכלים ליצור אפקטים חזותיים בולטים תוך כדי הנאה מהיתרונות של אור טבעי ובידוד תרמי.

העלות של חיפוי זכוכית

עלות חיפוי הזכוכית משתנה בהתאם למספר גורמים, לרבות סוג הזכוכית בה נעשה שימוש, גודל המבנה ומורכבות תהליך ההתקנה. מומלץ להתייעץ עם ספק או קבלן חיפוי זכוכית מקצועי כדי לקבל הערכת מחיר מדויקת לפרויקט הספציפי שלכם.

לסיכום, חיפוי זכוכית הוא פתרון רב תכליתי ומושך מבחינה ויזואלית לשיפור המראה החיצוני של כל מבנה. היתרונות הרבים שלו, כולל שיפור תאורה טבעית, בידוד תרמי ועמידות, הופכים אותו להשקעה משתלמת. עם סוגים שונים של חיפויי זכוכית זמינים, לאדריכלים ולבעלי מבנים יש את החופש ליצור חזיתות מדהימות ופונקציונליות. שקול חיפוי זכוכית לפרויקט הבא שלך ותחווה את הכוח הטרנספורמטיבי שהוא מביא.

חשיבות סוג הזכוכית

ישנם כמה סוגי חיפוי זכוכית. לסוג הזכוכית המשמשת במערכת החיפוי יכולה להיות השפעה משמעותית על העלות הכוללת. זכוכית צפה, שהיא סוג הזכוכית הנפוץ ביותר בשימוש בחיפוי, היא בדרך כלל משתלמת יותר בהשוואה לסוגים אחרים כגון זכוכית רבודה או כהה. זכוכית רבודה, עם תכונות הבטיחות והאבטחה הנוספות שלה, עשויה להגיע למחיר גבוה יותר בשל תהליך הייצור הנוסף הכרוך בכך.

מורכבות תהליך ההתקנה

המורכבות של תהליך ההתקנה יכולה להשפיע גם על עלות חיפוי הזכוכית. אם לבניין יש מאפיינים אדריכליים ייחודיים או שהוא דורש לוחות זכוכית מותאמים אישית, תהליך הייצור וההתקנה עלול להיות מורכב יותר, וכתוצאה מכך עלויות גבוהות יותר. באופן דומה, אם אתר הבנייה מציב אתגרים כמו גישה מוגבלת או שטח קשה, עשוי להידרש ציוד נוסף ועבודה, מה שמגדיל את העלות הכוללת.

התייעצות עם אנשי מקצוע

כדי לקבל הערכת מחיר מדויקת עבור פרויקט חיפוי הזכוכית שלכם, מומלץ להתייעץ עם ספק או קבלן חיפוי זכוכית מקצועי. הם יעריכו את הדרישות הספציפיות שלך ויספקו לך פירוט עלויות מפורט בהתאם לגודל הבניין שלך, סוג הזכוכית שתבחר ומורכבות תהליך ההתקנה. התייעצות עם אנשי מקצוע תבטיח לכם הבנה ברורה של העלויות הכרוכות בכך ותוכלו לקבל החלטה מושכלת.

כאשר בוחנים את עלות חיפוי הזכוכית, חיוני לזכור את היתרונות ארוכי הטווח שהוא מציע. בעוד שההשקעה הראשונית עשויה להיראות גבוהה יותר בהשוואה לאפשרויות חיפוי אחרות, העמידות, היעילות האנרגטית והמשיכה האסתטית של חיפוי זכוכית יכולים להביא לחיסכון בעלויות לאורך זמן. בנוסף, האלגנטיות והתחכום שחיפויי זכוכית מביאים לבניין יכולים להעלות את ערכו ולמשוך שוכרים או קונים פוטנציאליים.

לסיכום, עלות חיפוי זכוכית יכולה להשתנות בהתאם לגורמים כמו סוג הזכוכית בה נעשה שימוש, גודל המבנה ומורכבות תהליך ההתקנה. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי לקבל הערכת מחיר מדויקת לפרויקט הספציפי שלכם. בעוד שההשקעה הראשונית עשויה להיות גבוהה יותר, היתרונות ארוכי הטווח של חיפוי זכוכית הופכים אותו להשקעה משתלמת עבור מבני מגורים ומסחר כאחד.

תחזוקה וניקוי חיפוי זכוכית

כדי לשמור על מראה חיפוי הזכוכית במצב אופטימלי, תחזוקה וניקוי שוטפים חיוניים. חיפוי זכוכית אמנם ידוע באופיו דל התחזוקה, אך הוא עדיין דורש תשומת לב מסוימת כדי להבטיח אורך חיים.

יש לערוך בדיקות סדירות כדי לזהות סימני נזק או בלאי. יש לטפל בהקדם בסדקים, שבבים או לוחות רופפים כדי למנוע בעיות נוספות. בנוסף, ניקוי לוחות הזכוכית באופן קבוע יסיר לכלוך, אבק ושאר פסולת שעלולים להצטבר עם הזמן ולהשפיע על השקיפות והמראה של החיפוי.

בעת ניקוי חיפויי זכוכית, חשוב להשתמש בתמיסות ניקוי לא שוחקות ובחומרים רכים, כמו מטליות מיקרופייבר או ספוגים, כדי למנוע שריטות של המשטח. הימנע משימוש בכימיקלים קשים או בכלים שוחקים העלולים לפגוע בזכוכית או בציפוי המגן שלה.

לסיכום, חיפוי זכוכית מציע יתרונות רבים ומהווה בחירה פופולרית עבור מבנים בארץ ובעולם. הרבגוניות, העמידות והמשיכה האסתטית של חיפוי זכוכית הופכים אותו לאופציה מועדפת עבור אדריכלים, בונים ובעלי נכסים.

לאורך פוסט זה בבלוג, בדקנו מהו חיפוי זכוכית, יתרונותיו והסוגים השונים הזמינים. חיפוי זכוכית מתייחס לשימוש בלוחות זכוכית לכיסוי חיצוני של המבנה, המעניק הגנה מפני פגעי מזג האוויר תוך הוספת מראה מודרני ומתוחכם.

היתרונות של חיפוי זכוכית ניכרים. ראשית, הוא מאפשר לאור טבעי להציף את החללים הפנימיים, וליצור אווירה מוארת ומזמינה יותר. בנוסף, תכונות הבידוד התרמי של חיפוי זכוכית תורמות ליעילות אנרגטית, להפחתת עלויות החימום והקירור. העמידות ודרישות התחזוקה הנמוכות של חיפוי זכוכית הופכות אותו גם לבחירה חסכונית בטווח הארוך.

קיימים סוגים שונים של חיפויי זכוכית, לרבות זכוכית מונוליטית, זכוכית רבודה, זכוכית מבודדת וזיגוג מבני. כל סוג מציע מאפיינים ויתרונות ייחודיים, המספקים עיצובים אדריכליים ודרישות פרויקט שונות.

בין אם זה למבני מגורים, מסחר או ציבור, חיפוי זכוכית מוסיף נופך של אלגנטיות ומודרניות לכל מבנה. היכולת שלו להשתלב בצורה חלקה עם סגנונות אדריכליים שונים הופכת אותו לבחירה רב-תכליתית עבור אדריכלים ומעצבים.

אם אתם שוקלים חיפוי זכוכית לפרויקט הבא שלכם, התייעצו עם אנשי מקצוע בתחום על מנת לקבוע מהו הסוג המתאים ביותר ולקבל מידע תמחור מדויק. המומחים ילוו אותך בתהליך, ויבטיחו תוצאה מוצלחת ומהממת מבחינה ויזואלית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אז מה היה לנו בכתבה:
שמואל אהרון
שמואל אהרון

שמואל עובר בחברת המרכז עבודות זכוכית כבר מעל 5 שנים בחברה, לשמואל יש ניסיון מעל 30 שנה בתחום הזכוכיות התקנה, הרכבה.

מאמרים נוספים בנושא:
סוגי חיפוי זכוכית 
סוגי חיפוי זכוכית 

חיפויי זכוכית מעוצבים למטבח, לקירות הסלון, לארונות ולחללים ומשטחים נוספים הם הטרנד החם והלוהט ביותר בעולם עיצוב הבית. יחד עם זאת, העובדה כי הם טרנד

לקריאת המאמר »
053-3563292