פלטת זכוכית מחיר, שימושים וסגנונות שונים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פלטת זכוכית מחירזכוכית משמשת אלפי שנים כפריט איתו ניתן לעצב את החללים השונים בהם אנו מסתובבים וחיים. בחדרים, במטבח, במקלחות, במשרדים, בפנים הבית וכחיפוי חוץ על הקירות הפונים לרחוב. זכוכית, בוודאי כשהיא באיכות גבוהה מקנה לכל משטח עליו היא מונחת או מיושמת – יוקרה והדר לצד השימוש הפרקטי כמבודדת, כמאפשרת להביט דרכה וכד'.

אך טרם היישום הסופי שלה, בגודל שאנו מבקשים ובצורה שאנו רוצים אנחנו צריכים לבצע חיתוך מוקפד, ליטוש ועוד פעולות רבות כדי שהיא תצא מדויקת. פלטת זכוכית מחיר ושימושים רבים תלויים בעבודת חיתוך זו ובתכנון שלנו לעיצוב הסופי. ככלל שמי שייצר עבורנו את הזכוכית או את החיפוי באמצעותה יעשה זאת בצורה מדויקת ומקצועית יותר, נהנה ממוצר איכותי ויפיפייה ואז פלטת זכוכית מחיר  שהוא לעיתים גבוה יותר מחיפויים או מכיסויים אחרים – יכול להיות משתלם מאוד.

פלטת זכוכית מחיר ותהליך הייצור

כאמור, אם נרצה למשל לחפות באמצעות זכוכית קיר במטבח כדי ליצור אוירה מיוחדת ומקורית, על ידי הדפס מעניין, נדרש לבצע כמה תהליכים. נדלג ברשותכם על תהליך ייצור הזכוכית עצמה ונתחיל בעובדה שתהיה לפנינו יריעת זכוכית גדולה. יריעה זו צריך לחתוך באופן מדויק ביותר על ידי ציוד מיוחד וטכנולוגיה מתקדמת שמצד אחד תאפשר לנו להגיע למידות המדויקות או לפיתוחים שנרצה וכן צריך לשייף וללטש אותה. במידה ונרצה להדפיס עליה, כל דבר, בכל צבע, החל מתמונות, משפטים או איורים ודוגמאות נוכל לעשות זאת על ידי הדפסה מיוחדת.

סוגי זכוכית ומחירן

כדי לדעת את פלטת זכוכית מחיר צריך להכיר את הסוגים השונים של הזכוכית. אבל לפני זה נתחיל רגע מהדבר החשוב. למען הבטיחות שלנו ושל האנשים החשובים לנו ובשביל לשמור על אורח החיים של הזכוכית תמיד מומלץ להשתמש בזכוכית מחוסמת שהיא עמידה יותר בפני פגיעות, עקב תהליך היצור הייחודי לה שכולל חימום לחום גבוה בצורה מהירה ואז במידית קירור שלה – המקנה לה את עמידותה. זה נכון בין אם נשתמש בעובי זכוכית של 5 מ"מ או בעובי של 15 מ"מ. זכוכית מחוסמת, למרות חוזקה, ניתנת לחיתוך, עיצוב, חריטה והדפסה גם כן.

בנוסף, חשוב לדעת כי פלטת זכוכית מחיר, נקבעת כמובן גם על ידי סוג הזכוכית שנרצה, האם נרצה לשלב בזכוכית אלמנטים ייחודיים, גודל פלטת הזכוכית, מספר החיתוכים והדיוקים שיש לעשות בה (למשל חורים לשקעים וכד') וכמובן אליהם מצטרפת עניין ההתקנה- באם נדרש, ההובלה, מסגרות – אם ישנן ועוד.

וכפי שציינו פלטת זכוכית מחיר נקבעת גם על פי סוג הזכוכית. ישנן כמה סוגי זכוכית בשימושים השונים. ציינו כבר את הזכוכית המחוסמת שתהליך החימום והקירור הקיצוני שלה מביא אותה לידי חוזק מיוחד ונכון להזכיר גם את זכוכית הטריפלקס אשר היא למעשה שתי זכוכיות או יותר הדבוקות זה לזה, כך שאם היא נשברת היא אינה מתנפצת לרסיסים והחלקים נותרים דבוקים. 

הזכוכית הרגילה נקראת זכוכית קליר. היא שקופה כמובן אבל בשל חלקיקי העופרת שיש בה, היא מקבלת לעיתים גוון ירקרק שלא תמיד מורגש. במידה ורוצים זכוכית הרבה יותר שקופה, בלי הגוון הירקרק משתמשים בדרך כלל בזכוכית אקסטרה קליר שהיא זכוכית שניטלו ממנה חלקיקי העופרת הזעירים. אם ניקח זכוכית רגילה או אקסטרה קליר ונצרוב את חלקה הפנימי נקבל זכוכית מט (או חלבית). בזכוכית זו עדיין יש שקיפות ומעבר אור אך היא מאפשרת גם יצירת מסך של פרטיות יחסית. וכמובן ישנן הזכוכית המדפסות אשר באמצעות טכנולוגיה ייחודית ניתן להדפיס על החלק הפנימי שלהן באיכות גבוהה ולקבל מוצר מעוצב ברמה הגבוהה ביותר.

זכוכית יוקרתית בכל מקום

זכוכית כאמור משמשת אותנו כמעט בכל חלל ואין זה משנה עם היא מעוצבת הוא שקופה רגילה. מפתחי החלונות והדלתות, חיפויי קיר, חיפוים חיצונים לבניינים, מחיצות בבתים ובמשרדים, מקלחונים, פלטות זכוכית ליישום על גבי שולחנו ועוד ועוד שימושים רבים. פלטת זכוכית מחיר נקבעת כאמור לפי סוג השימוש והעבודה הנדרשת לשם כך. ברור שיהיה מחיר שונה עבור חיפוי חיצוני של בנין עם פלטות זכוכית, דבר שידרוש עבודה בדובה עם לוחות ענק לבין יצירת פלטת זכוכית עבור מחיצות הפרדה בדלפקים. יחד עם זאת החוכמה היא לחשוב מראש על זכוכית כחומר בניה ולתכנן את העיצוב שלה מראש. ממש כמו שאנו עושים עם בלוקים, טיח וצבע.

כך נוכל להזמין זכוכית לפי מידות החללים שאנו רוצים לעצב, לבחור דגם מיוחד או לצבוע אותה בצורה מקורית, להוסיף הדפסים ועוד ועוד. תכנון נכון גם יאפשר לנו בחירה בייצרן זכוכית ולא פחות חשוב- במתקין זכוכית איכותי ומקצוען. כזה שיש ברשותו גם את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום וגם את הצוות המקצועי, האמין והמנוסה ביותר. גם נושא השירותיות והאמינות חשוב מאוד- ממש כמו בכל תחום בניה אחר (שבאופן כללי אינו מצטיין בנושאים אלו) ולכן חשוב שתקראו, תתייעצו ותבינו יותר על הזכוכית, פלטת זכוכית מחיר והיישומים השונים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אז מה היה לנו בכתבה:
שמואל אהרון
שמואל אהרון

שמואל עובר בחברת המרכז עבודות זכוכית כבר מעל 5 שנים בחברה, לשמואל יש ניסיון מעל 30 שנה בתחום הזכוכיות התקנה, הרכבה.

מאמרים נוספים בנושא:
window shades
תיקון תריסים ישנים – האם כדאי להוציא את המטבע המוסטי?

כשבאים להחליט אם לתקן תריסים ישנים או להחליף אותם לגמרי, יש לקחת בחשבון כמה גורמים. תיקון תריסים ישנים יכול להוות פתרון משתלם במיוחד אם הנזק קטן. עם זאת, אם התריסים פגומים קשות או מיושנים, החלפתם עשויה להיות האפשרות הטובה יותר.

לקריאת המאמר »
עיצוב מטבחים
עיצוב מטבחים: טיפים ורעיונות ליצירת מטבח החלומות שלך!

יציאה למסע לעיצוב לב הבית שלך יכולה להיות מלהיבה ומרתיעה כאחד. המטבח, לעתים קרובות מוקד של פעילות והתכנסות, הוא המקום שבו מתרחש קסם קולינרי, שבו השיחות זורמות בחופשיות כמו היין, ושבו זיכרונות נאפים בכל פינה ופינה. עיצוב מטבח החלומות שלכם, אם כן, אינו קשור רק לבחירה מישושית של חומרים או למשיכה חזותית – אלא ליצירת סביבה שמהדהדת את אורח החיים שלכם, את העשייה הקולינרית שלכם ואת הטעם האישי שלכם. בין אם אתם שף מנוסה או טירונים קולינריים, העיצוב הנכון יכול להפוך את המטבח שלכם לחלל פונקציונלי ומזמין.

לקריאת המאמר »
חיפוי קיר
חיפוי אבן טבעית מול זכוכית: יתרונות, חסרונות ואפשרויות עיצוב

חיפוי קירות חוץ ממלא תפקיד מכריע באסתטיקה, בעמידות וביעילות האנרגטית של בניין, לרבות בנייני משרדים ותעשייה. בשנים האחרונות, אדריכלים חוקרים יותר ויותר את השימוש באבן טבעית ובזכוכית כחומרי חיפוי חיצוניים. חומרים אלה לא רק מוסיפים ערעור ויזואלי לבניין אלא גם מספקים יתרונות פונקציונליים. מאמר זה נועד להשוות את היתרונות, החסרונות ואפשרויות העיצוב של חיפוי אבן טבעית וזכוכית, תוך הצעת תובנות יקרות ערך לאלו ששוקלים חומרים אלה לפרויקטים שלהם.

לקריאת המאמר »
053-3563292